Ürün Sepetinize Eklendi !
BLOG
Yayın Tarihi : 09.08.2021 13:21 | Güncellenme Tarihi : 09.08.2021 13:35 | Moda İkonu
Çantaların Ömrünü Uzatma Yolları

 

Çantalarımızı, özenli ve doğru kullanıldığında uzun yıllar sizinle olabilecek şekilde üretiyoruz.

 

Çantaların da ilgiye ihtiyacı vardır,bunu en iyi şekilde nasıl yapabilirsiniz birkaç başlıkta sizler için derledik:

1- Çantalar Nasıl Muhafaza Edilmeli;

Öncelikle gardıropta, vestiyerde kullanılmak için sıra bekleyen çantaların; deforme olmamasını ve şeklini muhafaza etmesini sağlamalısınız. Bunun için yardımcı dolgu malzemeleri veya biraz kağıt kullanarak çantalarınızın içini özenle doldurarak formunu destekleyebilirsiniz.

Kesinlikle çantalarınızı askıda asılı uzun süre bırakmamalı ve nefes alan bir kılıfla muhafaza etmelisiniz.

 

2- Çantalar Nasıl Temizlenmeli;

Çantalar günün hemen her saati yanınızda ve sizinle beraber her yerdeler, onları zaman zaman zorlu ortam ve koşullarda kullanmak durumunda kalıyoruz. Kent hayatında tozdan, kirden korumak oldukça zor.

Bu yüzden düzenli olarak temizliğini yapmanız büyük önem taşıyor. Çantaların temizlenmesinin en temel ve basit yolu nemli bir bezle temizlemektir. Bazı durumlarda bu yeterli gelmeyebilir ve çanta bakımı için özel ürünlerden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız işlemi ürünün az görünen bir yerinde mutlaka denemelisiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kesinlikle alkol bazlı,ağır kimyasallar içeren, tahrip edici, yanıcı maddelerle çantanın temas ettirilmemesidir.

 

3- Oluşan Hasarlara Karşı Ne Yapmalı?

Bazen ne kadar dikkat edilirse edilsin çantalarda minik yanık, delinme vb. sorunlar oluşabiliyor.

Bu sorunları göze çarpmadığı için göz ardı edebilirsiniz fakat hemen önlem almak çantanızın kullanım ömrüne gözle görülür bir katkı sağlayacaktır.

 

4- Yağışlı Havalarda Çantanız Suya Dayanıklı Materyale Sahip Değilse Ne Yapmalı?

Yağışlı havalardan mümkün olduğu kadar çantaları korumak gereklidir. Islnan çantalarda geri dönüşü olmayan sorunlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda çantanızı kesinle kalorifer, ısıtıcı veya fön makinesi ile kurutmayın.

Temiz bir bez yardımıyla ıslaklığını aldıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakırsanız leke, doku bozukluğu gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Çantanızı satın alırken, güvenilir ve sağlam üreticilerden alın.

 

5- Çantanızla sorun yaşamamak için ne yapmalı?

Son olarak genel bir maddeyle toparlamak yerinde olacaktır.

Çantanızı özenle ve bakım yaparak korudunuz fakat bununla sınırlı kalmıyor bazen. En önemlisi güvenilir ve sadece çanta üreten firmalardan çanta almanızı tavsiye ediyoruz.

Her koşulda ürünün arkasında duran, her zaman ulaşabileceğiniz bir firma tercih etmelisiniz.

Çantalarınızı güzel günlerde ve yıllarca kullanmanız dileğiyle...

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et