Ürün Sepetinize Eklendi !
BLOG
Yayın Tarihi : 23.06.2021 15:23 | Güncellenme Tarihi : 23.06.2021 16:31 | Moda İkonu
Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekli?

 

 

 

Sizler için bir çanta satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği; ve nasıl karar vereceğiniz konusunda mini bir rehber hazırladık.

 

 

 


 

 

 

 

 

  • ​ Çantanın Boyutu

Öncelikle çantanızı ne amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Şehirde ufak bir tur için mi, İşe giderken şıklığınızı tamamlamak için mi, alışverişe çıkarken her şeyi içine atmak için mi, yoksa şık bir davete gitmek için mi?

Bazen bir çok şeye ihtiyacınız olurken, bazen de farkedersiniz ki boşuna onca şeyi yük etmişsinizdir.

Bu durumda yapılacak ilk şey o an nasıl bir çantaya ihtiyacınız olduğunu tespit etmek olacaktır.

 


  • Çantada kullanılan malzemeler

Çantanın yapımında kullanılan malzemeler aynı zamanda ne kadar dayanıklı olduğunun da bir göstergesidir. Suya dayanıklı bir kumaş ile mi yapılmış, astar kullanılmış mı, fermuar kalitesine önem verilmiş mi, dikişler tecrübeli ustalar tarafından mı yapılmış? Tüm bunlar sizin çantanıza olan güveninizi belirleyen ana unsurlardır.

Sizi yarı yolda bırakacak bir çanta olmamasına dikkat edin!

 


  • Çantadaki Bölmeler - Cepler

Gözardı edilmemesi gereken başka bir faktör de çanta üzerindeki - içindeki bölme ve cepler. Elinize aldığınızda, kolunuza, sırtınıza taktığınızda hoşunuza giden veya sadece rengini beğendiğiniz için bir çantayı satın almak oldukça riskli olacaktır.

Bu konuda sonradan piman olmamanız için size tavsiyemiz kesinlikle çantanızın gözlerinin veya ceplerinin günlük ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte olmasına dikkat etmeniz. Aradığınız ruja, telefona, anahtara hemen ulaşmanızı isteriz.

 


  • Vücudunuza olan uyumu

Vücut tipiniz ile olan uyumundan bahsetmeyeceğiz çokça okudunuz duydunuz zaten; fakat çok daha önemli olan ve öncelik olması gereken bir konu; vücudunuza tamamiyle uyum sağlaması. Sırt çantaları ile ilgili oldukça sık karşılaşılan bir sorun olmasına karşın; omuz ve el çantaları içinde kaçınılmaz bir sorun. Doğru tasarım, doğru teknik ve doğru materyalle üretilmiş bir sırt çantası sizi asla yormayacaktır.

Lütfen satın aldığınız çantanın kaliteli ve usta ellerde yapılmasına dikkat edin.

 


  • Bütçenize Olan Uyumu

Bazen bir çanta görürsünüz; düğüne, kokteyle, davete giderken sizinle olsun istersiniz; fakat fahiş etiketlerle bütçenizi zorlar hatta aşarlar.

Önemli olan maksimum kriterlere uymasıdır.

Size uzun yıllar hizmet edebilecek bir çantayı en uygun fiyata satın almaya dikkat edin.

Bu yüzden bir çanta satın alırken aldığınız firmanın güvenilir olup olmadığını sorgulayın.

 

 

 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et